Zarejestruj się

KURS: FIZJOTERAPIA STOMATOLOGICZNA WEDŁUG RAKOWSKIEGO

Zdobądź praktyczne narzędzia do pracy z pacjentami stomatologicznymi
i rozwiń swoje kompetencje w oparciu o doświadczenie ekspertów w terapii czaszkowo-żuchwowej

Najbliższe terminy kursu:

20-24.10.2025

O SYSTEMIE ŻUCHWOWO-GNYKOWO-CZASZKOWYM

System żuchwowo-gnykowo-czaszkowy (SŻGC) pełni wiele funkcji w organizmie człowieka: jest narzędziem do żucia i połykania pokarmów, bierze udział w procesie oddychania i formowaniu mowy, jego elementy koordynują pracę kręgosłupa, biorą udział w procesach percepcji i zapamiętywania. Dysfunkcje w pracy SŻGC mogą wywoływać u pacjenta: bóle zębów i twarzoczaszki, ograniczenia w ruchomości stawów skroniowo-żuchwowych, szumy uszne, problemy z zapamiętywaniem, zaburzenia widzenia i wiele innych. Podczas kursu dowiesz się, jakie są najczęstsze zaburzenia SŻGC, jak je diagnozować i jak pracować z borykającymi się z nimi pacjentami.

POZNAJ KURS FIZJOTERAPII STOMATOLOGICZNEJ W AKCJI!

Kurs podstawowy

Co zyskujesz?

Uczestnictwo w naszym programie kursu podstawowego TMR zapewnia nie tylko gruntowną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umożliwia zdobycie praktycznych, skutecznych i bezpiecznych umiejętności w diagnozowaniu oraz efektywnym leczeniu manualnym zaburzeń funkcjonalnych i ich skutków.

1.Poznasz techniki badawcze i zabiegowe stosowane w dysfunkcjach SŻGC.

2.Poznasz związki przyczynowo-skutkowe dysfunkcji SŻGC z innymi strukturami narządu ruchu.

3.Poznasz charakterystykę objawową tkanek generujących dolegliwości w obrębie twarzoczaszki.

4.Nauczysz się praktycznie wykorzystywać te związki w leczeniu pacjentów.

5.Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu wykorzystania technik badawczych i zabiegowych.

6.Dowiesz się, jak nauczyć pacjenta samodzielnego stosowania autoterapii w dysfunkcjach SŻGC.

7.Zdobędziesz umiejętności rozpoznawania reakcji tkankowych na wzorce reagowania na stres.

Program kursu

KURS: FIZJOTERAPIA STOMATOLOGICZNA

Terminy Kursów

26.05.2025 - 28.05.2025

Kurs organizowany jest pod patronatem Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej oraz Katedry Higieny i Epidemiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po ukończeniu kursu Uczestnicy otrzymują

21 punktów edukacyjnych.

Kto może być uczestnikiem?

W kursie uczestniczyć mogą:

Opinie

Co mówią nasi absolwenci ?

"Kończę kurs z ogromną dawką wiedzy i motywacji do pracy z pacjentem. Podczas całego szkolenia czułam się bardzo dobrze, nie miałam obaw przed zadawaniem pytań ponieważ wiedziałam, że zawsze uzyskam odpowiedź. Korzystna jest dyrektywna nauka technik, gdzie na każdym etapie jesteśmy poprawiani. Szczególnie pomagały mi podpowiedzi Piotra, który potrafił wyhaczyć co jest nie tak i wytłumaczyć jak to poprawić. Dzięki! 🙂 Udział w szkoleniu zmienił moje podejście do pacjentów i pracy. Stałam się bardziej asertywna i zaczęłam wyraźniej podkreślać swoje granice. Koledze na pewno opowiedziałabym o precyzji w TMR, ogromnej wiedzy i wielu użytecznych technikach. Na pewno nie zapomniałabym wspomnieć cudownej atmosfery i cierpliwości prowadzących."
Ewelina
"Kilka lat rozważałam zapisanie się na kurs terapii manualnej. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ w koncepcji dr Rakowskiego są rozważane różne aspekty zdrowia oraz pracy z pacjentem. W ciągu 4 modułów bardzo dużo zmian pojawiło się również w moim życiu. Dzięki terapii edukacyjnej zaczęłam pracę od siebie, żeby móc pomagać innym.Jest to najlepsze szkolenie, na którym byłam, prowadzący cały czas kontrolują wykonywane techniki, poprawiają nawet najdrobniejsze ustawienie palców. Jedna technika jest trenowana nawet przez godzinę, dzięki czemu wszystko zdąży ułożyć się w głowie. Ćwiczenia wykonywane na wielu osobach/wielu ciałach. Prowadzący zawsze chętni do pomocy. Czułam się bardzo zaopiekowana na kursie, pełna energii i chęci zdobywania kolejnej wiedzy."
Joanna
"Czuję bardzo dużą satysfakcję. Cieszę się, że mogłem poznać wielu wspaniałych ludzi - kursantów jak i prowadzących. Jestem bardzo szczęśliwy, że wybrałem akurat tą metodę, czuję się dużo pewniej w pracy z pacjentem, czuję ogromną motywację do dalszego działania. Gdy polecam kolegom kurs TMR, przede wszystkim skupiam się na faktycznie holistycznym podejściu do pacjenta. Wszyscy jesteście wspaniałymi ludźmi, z wielką wiedzą, którą chętnie się dzielicie. Uwielbiam Was wszystkich :)"
Bartek

Prowadzące kurs

dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska

Specjalista w Dziedzinie Fizjoterapii, Nauczyciel Dyplomowany TMR, wykładowca Specjalistycznych Podyplomowych Kursów Terapii Manualnej Rakowskiego dla lekarzy i fizjoterapeutów. Współprowadzi Centrum Terapii Manualnej, kieruje pracą dydaktyczną, terapeutyczną oraz naukową. Wspólnie z dr. A. Rakowskim opracowała program kursu na temat psychogenności w narządzie ruchu. Autorka wielu wystąpień, publikacji naukowych, warsztatów.

dr n. kf. Agnieszka Kaczmarek

Fizjoterapeutka, Osteopatka i terapeutka manualna. Już w trakcie studiów i po ich zakończeniu poszerzała wiedzę z zakresu fizjoterapii podczas specjalistycznych kursów i szkoleń. Ukończyła studia doktoranckie i w 2012 roku uzyskała tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej. Absolwentka kursu Terapii Manualnej Holistycznej (TMH) dr. Andrzeja Rakowskiego, zakończonego egzaminem przed komisją Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym oraz uzyskanym tytułem terapeuty manualnego z I. stopniem kompetencji. Rozwijając swoje umiejętności i poszerzając wiedzę w tym systemie w kwietniu 2019 roku zdobyła II. stopień kompetencji w TMH. Ukończyła studia osteopatyczne oraz obroniła pracę dyplomową uzyskując tytuł Dyplomowanego Osteopaty.

Fakty Mówią Same Za Siebie: Zobacz Nasze Osiągnięcia

Doświadczenie
0 lat
Absolwentów kursów TMR
0
Prac doktorskich na temat systemu TMR
0
Zadowolonych pacjentów
+ 0 k

Gdzie odbywa się kurs?

Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Rakowskiego, w budynku Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu. Zajęcia prowadzone są na dwóch salach: sali wykładowej (120 m2) i sali do warsztatów i ćwiczeń (70m2). Uczestnikom udostępniamy szatniezaplecze sanitarne oraz ogólnodostępny hol z bufetem kawowym.

Zapisz się już teraz!

Liczba miejsc ograniczona

Zadzwoń:
780 632 808

Sierosław koło Poznania,

ul. Leśna 1, 62-080 Sierosław