Zarejestruj się
Kurs: Terapia Dna
miednicy
Opanuj skuteczne techniki terapii dna miednicy i podnieś poziom swojej praktyki zawodowej.

O kursie
Program szkolenia powstał na bazie ponad 40-letniego już, polskiego systemu Terapii Manualnej Rakowskiego oraz nowoczesnych badań i doświadczeń. Kurs jest dedykowany osobom chcącym pracować z kobietami lub mężczyznami z dolegliwościami miednicy mniejszej i krocza, oraz z kobietami w ciąży, po przebytej ciąży lub planującymi ciążę. Zapraszamy fizjoterapeutów, położne oraz lekarzy, szczególnie proktologów, ginekologów oraz urologów.
Zarejestruj się
Mnogość struktur poddawanych terapii z dostępu per rectum oraz metodyka pracy jest
charakterystyczna tylko dla metody Rakowskiego.
Już teraz możesz zapisać się na szkolenie
i nauczyć się jej krok po kroku.
Kurs terapii dna miednicy
Jest to jedyny kurs na rynku przygotowujący do tak szerokiej diagnostyki oraz terapii patologicznej aktywności struktur dna miednicy.
Podczas szkolenia nauczysz się praktycznie badać i poddawać terapii takie struktury jak:
więzadło krzyżowo-guzowe
wyrostek sierpowaty
okostna powierzchni przyśrodkowej guza kulszowego
okostna kolca kulszowego
m. gruszkowaty
m. guziczny i więzadło krzyżowo-kolcowe
powierzchnia miedniczna kości krzyżowej
okostna gałęzi dolnej kości łonowej
okostna gałęzi kulszowej
środek ścięgnisty krocza
mięsień dźwigacz odbytu
mięsień zwieracz zewnętrzny odbytu.
Więcej o Kursie Terapii Dna Miednicy

Odtwórz wideo
Zarejestruj się
Odkryj Skuteczną Terapię Dna Miednicy: Zobacz Program Naszego Specjalistycznego Kursu!

Co zyskujesz?
Uczestnictwo w naszym programie kursu podstawowego TMR zapewnia nie tylko gruntowną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umożliwia zdobycie praktycznych, skutecznych i bezpiecznych umiejętności w diagnozowaniu oraz efektywnym leczeniu manualnym zaburzeń funkcjonalnych i ich skutków.
- Zapoznasz się z etiopatogenezą dolegliwości w rejonie dna miednicy.
- Poznasz techniki badawcze i zabiegowe stosowane w dysfunkcjach struktur dna miednicy.
- Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu stosowania technik badawczych i zabiegowych odnoszących się do konkretnych struktur omawianego rejonu.
- Poznasz charakterystykę objawową tkanek generujących dolegliwości w obrębie struktur dna miednicy. To oznacza, że nauczysz się precyzyjnie identyfikować źródła dolegliwości w tkankach.
- Poznasz możliwe typy zaburzeń sprawności mięśni dna miednicy (nadmierne napięcie, obniżone napięcie, koordynacja paradoksalna)
- Poznasz zasady i techniki reedukacji mięśni dna miednicy.
- Poznasz techniki wspomagające reedukację mięśni dna miednicy w różnych typach zaburzeń sprawności.
- Dowiesz się jak nauczyć pacjenta samodzielnego stosowania autoterapii w dysfunkcjach dna miednicy w różnych typach zaburzeń. Nauczysz się jak dobierać parametry ćwiczeń w zależności od wyniku Twojego badania pod względem ilości powtórzeń, siły, rodzaju skurczu, pozycji wykonywania.
- Poznasz związki przyczynowo skutkowe z innymi strukturami narządu ruchu, na przykład strukturami rejonu żuchwowo-gnykowo-czaszkowego
- Nauczysz się wykorzystywać te związki w terapii dna miednicy. Dowiesz się jak kompetentnie edukować swoich pacjentów.
- Zdobędziesz umiejętność rozpoznawania reakcji tkankowych na wzorce reagowania na stres strukturami dna miednicy. Dowiesz się jak kompetentnie edukować swoich pacjentów.
- Wszystkie omawiane wyżej zagadnienia odnosić się będą zarówno do zaburzeń omawianego systemu u kobiety jak i u mężczyzny.
- Ponadto nauczysz się pracy z kobietami w ciąży, połogu, po ciąży oraz przygotowującymi się do zajścia w ciążę i porodu.
- Poznasz techniki wykonania zabiegu per rectum, wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania, oraz nauczysz się jak przygotować do niego swojego pacjenta. Dowiesz się też jak ocenić aktywność mięśni dna miednicy z rozróżnieniem na zwieracz i dźwigacz odbytu, oraz otrzymasz protokoły odtwarzania ich prawidłowej funkcji dla specyficznych rodzajów zaburzeń.

Kurs terapia dna miednicy
Co otrzymujesz w ramach kursu:

Kurs jest jednomodułowy, trwa 3 dni

Obszerna część kształcenia praktycznego

27 godzin edukacyjnych

Możliwość uzyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych -

Koszt kursu wynosi
2950 zł brutto Przyjazne finansowanie

Kurs organizowany jest pod patronatem Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej oraz Katedry Higieny i Epidemiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po ukończeniu kursu Uczestnicy otrzymują
20 punktów edukacyjnych.
Program kursu
Kto może być uczestnikiem?
W kursie uczestniczyć mogą:

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny i terapeuta uroginekologiczny.
Program szkolenia powstał na bazie ponad 40-letniego już, polskiego systemu Terapii Manualnej Rakowskiego oraz nowoczesnych badań i doświadczeń. Kurs jest dedykowany osobom chcącym pracować z kobietami lub mężczyznami z dolegliwościami miednicy mniejszej i krocza, oraz z kobietami w ciąży, po przebytej ciąży lub planującymi ciążę. Zapraszamy fizjoterapeutów, położne oraz lekarzy, szczególnie proktologów, ginekologów oraz urologów.
dr n. o zdr. Bogumiła Dampc
Co mówią nasi absolwenci ?
Katarzyna
"W mojej ocenie najlepsze szkolenie przygotowujące do badania i terapii per rectum. Zdecydowanie kurs godny polecenia, poszerza horyzonty, uczy myślenia holistycznego, a także szukania przyczyn w sferze emocjonalnej. To bardzo cenne."
Anna
"Dużo informacji, wyjaśnienie anatomiczno-funkcjonalne zaburzeń funkcji dna miednicy jest na wysokim poziomie. Bardzo cenne źródło wiedzy praktycznej z zakresu badania i terapii per rectum, w porównaniu do innych kursów dostępnych na rynku. Dokładne lokalizowanie struktur mięśni dna miednicy. Wisienka na torcie to świetni, pozytywni prowadzący. Rzetelne podejście i odpowiadanie na wszystkie zadane pytania. Wiedza i informacje, które pozyskałam będę mogła wykorzystać w codziennej pracy z pacjentem. Dziękuję!"
Magdalena
"Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tym kursie. Jako położna bardzo wzbogaciłam swój warsztat pracy o sposób myślenia oraz narzędzia, których nie ma nigdzie indziej. Dziękuję za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem"
Gdzie odbywa się kurs?
Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Rakowskiego, w budynku Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu. Zajęcia prowadzone są na dwóch salach: sali wykładowej (120 m2) i sali do warsztatów i ćwiczeń (70m2). Uczestnikom udostępniamy szatnie, zaplecze sanitarne oraz ogólnodostępny hol z bufetem kawowym.


