Zarejestruj się

Terapia Manualna Rakowskiego
Kurs podstawowy

Najbliższy termin kursu:
24-28.06.2024

Terapia Manualna Rakowskiego

Terapia Manualna dr. Andrzeja Rakowskiego to dynamiczny system leczenia zaburzeń czynności narządu ruchu. Do nieustannej zmienności organizmu system ten dostosowuje swoje procedury diagnostyczne oraz lecznicze. Narząd ruchu ujmuje jako sferę integrującą osobowość. W następstwie jego dysfunkcji pojawia się czynnościowa zmiana stanu tkanek, które przyjmują patologiczną aktywność biologiczną i mogą generować objawy chorobowe.

Terapia Manualna Rakowskiego to nowoczesny, holistyczny i medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu, w których następstwie pojawiają się różne dolegliwości, najczęściej w postaci bólu. Najczęściej źródłem bólu jest stres, dlatego terapia zajmuję się również eliminacją jego skutków.

Więcej na temat terapii

Co zyskujesz?

Uczestnictwo w naszym programie kursu podstawowego TMR zapewnia nie tylko gruntowną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umożliwia zdobycie praktycznych, skutecznych i bezpiecznych umiejętności w diagnozowaniu oraz efektywnym leczeniu manualnym zaburzeń funkcjonalnych i ich skutków.

Dowiesz się jak zajmować się człowiekiem a nie tylko jednostką chorobową, poprzez: nawiązywanie z nim więzi, pracę z narządem ruchu, edukację pacjenta w zakresie niezbędnym do wyciszenia przyczyn dolegliwości i zachowania zdrowia.

Uzyskasz bardzo wysoką sprawność i skuteczność w terapii najczęściej występujących dolegliwości.

Poznasz fizyczne mechanizmy stresu oraz reakcje anatomicznych struktur narządu ruchu na ten typ negatywnego bodźcowania

.

Dowiesz się jak zajmować się człowiekiem a nie tylko jednostką chorobową, poprzez: nawiązywanie z nim więzi, pracę z narządem ruchu, edukację pacjenta w zakresie niezbędnym do wyciszenia przyczyn dolegliwości i zachowania zdrowia.

Uzyskasz bardzo wysoką sprawność i skuteczność w terapii najczęściej występujących dolegliwości.

Poznasz fizyczne mechanizmy stresu oraz reakcje anatomicznych struktur narządu ruchu na ten typ negatywnego bodźcowania

Kurs Terapii Manualnej - poziom podstawowy

Cztery pięciodniowe moduły

214 godzin edukacyjnych

Dyplom ukończenia, który uprawnia do realizacji kształcenia specjalistycznego

Możliwość uzyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych - Zobacz szczegóły

Koszt jednego modułu to 2750 zł Przyjazne finansowanie - Zobacz szczegóły

Terminy Kursów:

24-28.06.2024

21-25.10.2024

Kurs Terapii Manualnej Rakowskiego organizowany jest po patronatem Collegium Medicum Instytutu Nauk o Zdrowiu – Katedra Higieny i Epidemiologii. Uczestnicy kursu otrzymują 163 punkty edukacyjne.

Program kursu

Do kogo jest skierowany ten kurs?

W programie podstawowym uczestniczyć mogą:

Prowadzący kurs

Specjalista w Dziedzinie Fizjoterapii, Nauczyciel Dyplomowany TMR, wykładowca Specjalistycznych Podyplomowych Kursów Terapii Manualnej Rakowskiego dla lekarzy i fizjoterapeutów. Współprowadzi Centrum Terapii Manualnej, kieruje pracą dydaktyczną, terapeutyczną oraz naukową. Wspólnie z dr. A. Rakowskim opracowała program kursu na temat psychogenności w narządzie ruchu. Autorka wielu wystąpień, publikacji naukowych, warsztatów.

dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska

Fizjoterapeutka, terapeutka manualna i terapeutka uroginekologiczna. Nauczyciel Dyplomowany TMR. W 2008 roku obroniła pracę magisterską na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Od 2008 roku, po ukończeniu kursu Terapii Manualnej Rakowskiego, związana zawodowo z Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu.

dr n. o zdr. Bogumiła Dampc

Fizjoterapeutka i terapeutka manualna, Nauczyciel TMR. W 2007 ukończyła Akademie Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia oraz w 2008 roku studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Z zamiłowania jest sportowcem, jednak od 2009 roku związana z Terapią Manualną Holistyczną, która stała się jej kolejną pasją.

dr n. o zdr. Magdalena Tomczak

Terapeuta manualny i fizjoterapeuta. W 2009 roku ukończył jednolite pięcioletnie studia magisterskie i obronił pracę magisterską na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Nauczyciel Dyplomowany TMR.

mgr Grzegorz Boczkowski

Fizjoterapeutka i terapeutka manualna z II stopniem kompetencji. W 1997 roku broniąc pracę magisterską na Akademii Wychowania Fizycznego, uzyskała tytuł magistra rehabilitacji ruchowej. Miała możliwość pracy z dziećmi, które w procesie rehabilitacji wymagały szczególnej troski, uwagi i cierpliwości. W 2005 r, rozpoczęła współpracę z Andrzejem Rakowskim w CTM.

mgr Justyna Sieracka

Co mówią nasi absolwenci ?

Gdzie odbywa się kurs?

Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Rakowskiego, w budynku Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu. Zajęcia prowadzone są na dwóch salach: sali wykładowej (120 m2) i sali do warsztatów i ćwiczeń (70m2). Uczestnikom udostępniamy szatniezaplecze sanitarne oraz ogólnodostępny hol z bufetem kawowym.

Zapisz się już teraz!

Liczba miejsc ograniczona

Zadzwoń:
780 632 808

Sierosław koło Poznania,

ul. Leśna 1 62-080 Tarnowo Podgórne