Zarejestruj się
KURS: FIZJOTERAPIA STOMATOLOGICZNA WEDŁUG RAKOWSKIEGO
Zdobądź praktyczne narzędzia do pracy z pacjentami stomatologicznymi
i rozwiń swoje kompetencje w oparciu o doświadczenie ekspertów w terapii czaszkowo-żuchwowej
O SYSTEMIE ŻUCHWOWO-GNYKOWO-CZASZKOWYM
System żuchwowo-gnykowo-czaszkowy (SŻGC) pełni wiele funkcji w organizmie człowieka: jest narzędziem do żucia i połykania pokarmów, bierze udział w procesie oddychania i formowaniu mowy, jego elementy koordynują pracę kręgosłupa, biorą udział w procesach percepcji i zapamiętywania. Dysfunkcje w pracy SŻGC mogą wywoływać u pacjenta: bóle zębów i twarzoczaszki, ograniczenia w ruchomości stawów skroniowo-żuchwowych, szumy uszne, problemy z zapamiętywaniem, zaburzenia widzenia i wiele innych. Podczas kursu dowiesz się, jakie są najczęstsze zaburzenia SŻGC, jak je diagnozować i jak pracować z borykającymi się z nimi pacjentami.



POZNAJ KURS FIZJOTERAPII STOMATOLOGICZNEJ W AKCJI!
Kurs podstawowy
Co zyskujesz?
Uczestnictwo w naszym programie kursu podstawowego TMR zapewnia nie tylko gruntowną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umożliwia zdobycie praktycznych, skutecznych i bezpiecznych umiejętności w diagnozowaniu oraz efektywnym leczeniu manualnym zaburzeń funkcjonalnych i ich skutków.
1.Poznasz techniki badawcze i zabiegowe stosowane w dysfunkcjach SŻGC.
2.Poznasz związki przyczynowo-skutkowe dysfunkcji SŻGC z innymi strukturami narządu ruchu.
3.Poznasz charakterystykę objawową tkanek generujących dolegliwości w obrębie twarzoczaszki.
4.Nauczysz się praktycznie wykorzystywać te związki w leczeniu pacjentów.
5.Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu wykorzystania technik badawczych i zabiegowych.
6.Dowiesz się, jak nauczyć pacjenta samodzielnego stosowania autoterapii w dysfunkcjach SŻGC.
7.Zdobędziesz umiejętności rozpoznawania reakcji tkankowych na wzorce reagowania na stres.
Program kursu
KURS TERAPII ZABURZEŃ CZYNNOŚCI
SYSTEMU ŻUCHWOWO-GNYKOWO-CZASZKOWEGO

Kurs organizowany jest pod patronatem Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej oraz Katedry Higieny i Epidemiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po ukończeniu kursu Uczestnicy otrzymują
21 punktów edukacyjnych.
Kto może być uczestnikiem?
W kursie uczestniczyć mogą:
Opinie
Co mówią nasi absolwenci ?
Prowadzące kurs

dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska
Specjalista w Dziedzinie Fizjoterapii, Nauczyciel Dyplomowany TMR, wykładowca Specjalistycznych Podyplomowych Kursów Terapii Manualnej Rakowskiego dla lekarzy i fizjoterapeutów. Współprowadzi Centrum Terapii Manualnej, kieruje pracą dydaktyczną, terapeutyczną oraz naukową. Wspólnie z dr. A. Rakowskim opracowała program kursu na temat psychogenności w narządzie ruchu. Autorka wielu wystąpień, publikacji naukowych, warsztatów.
dr n. kf. Agnieszka Kaczmarek
Fizjoterapeutka, Osteopatka i terapeutka manualna. Już w trakcie studiów i po ich zakończeniu poszerzała wiedzę z zakresu fizjoterapii podczas specjalistycznych kursów i szkoleń. Ukończyła studia doktoranckie i w 2012 roku uzyskała tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej. Absolwentka kursu Terapii Manualnej Holistycznej (TMH) dr. Andrzeja Rakowskiego, zakończonego egzaminem przed komisją Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym oraz uzyskanym tytułem terapeuty manualnego z I. stopniem kompetencji. Rozwijając swoje umiejętności i poszerzając wiedzę w tym systemie w kwietniu 2019 roku zdobyła II. stopień kompetencji w TMH. Ukończyła studia osteopatyczne oraz obroniła pracę dyplomową uzyskując tytuł Dyplomowanego Osteopaty.

Fakty Mówią Same Za Siebie: Zobacz Nasze Osiągnięcia
Gdzie odbywa się kurs?
Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Rakowskiego, w budynku Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu. Zajęcia prowadzone są na dwóch salach: sali wykładowej (120 m2) i sali do warsztatów i ćwiczeń (70m2). Uczestnikom udostępniamy szatnie, zaplecze sanitarne oraz ogólnodostępny hol z bufetem kawowym.


